Вітаємо! Ви успішно підписалися на ЦВК: Просвіта
Чудово! Тепер завершіть покупку для повного доступу до ЦВК: Просвіта
З поверненням! Ви успішно залогінились.
Нарешті! Ваш аккаунт повністю активовано і тепер Ви маєте повний доступ до усіх публікацій.
Дякуємо! Вашу платіжну інформацію оновлено.
На жаль, платіжну інформацію не вдалося змінити.

🗂️ Висування кандидатів

ЦВК: просвіта
ЦВК: просвіта

Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови реалізується виборцями через місцеві організації політичних партій або шляхом самовисування.

Особа може бути висунута кандидатом на посаду лише одного сільського, селищного, міського голови від організації політичної партії або в порядку самовисування.

Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати до відповідної сільської, селищної, міської ради та/або до відповідної обласної ради.

Особа, висунута кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) може одночасно бути висунута кандидатом у депутати тільки до відповідної міської ради.

Обласна організація політичної партії може висунути не більше ніж по одному кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови (сіл, селищ, міст, що входять до складу відповідної області згідно з адміністративно-територіальним устроєм).

Районна організація політичної партії може висунути по одному кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови, що входять до складу цього району згідно з адміністративно-територіальним устроєм.

Районна організація політичної партії не може висувати кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, якщо відповідна обласна організація цієї політичної партії згідно з адміністративно-територіальним устроєм ухвалила рішення про висунення таких кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Міська організація політичної партії може висунути одного кандидата на посаду міського голови.

Міська організація політичної партії також може висунути по одному кандидату на посади сільського, селищного, міського голови (сіл, селищ, міст, що входять до складу цього міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм).

Міська організація політичної партії не може висувати кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, якщо відповідна обласна організація цієї політичної партії згідно з адміністративно-територіальним устроєм ухвалила рішення про висунення таких кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі організацією політичної партії відбувається на її конференції, зборах у порядку, встановленому статутом партії.

У разі висування на конференції, зборах організації партії кандидатів на посади сільських, селищних, міських голів більше ніж однієї сільської, селищної, міської територіальної громади рішення щодо кожного кандидата приймається окремо.

Громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України та право бути обраним сільським, селищним, міським головою на місцевих виборах, може самовисунутися кандидатом на посаду відповідного голови шляхом подачі заяви про самовисування до відповідної територіальної виборчої комісії.

До заяви про самовисування додаються документи, передбачені частиною другою статті 224 Виборчого кодексу України.


Готуйтеся до виборів з онлайн-курсами від «ЦВК: просвіта». Більше за посиланням https://cvkpro.com.

Вибори сільських, селищних, міських голівВисування кандидатівМісцеві вибори