Вітаємо! Ви успішно підписалися на ЦВК: Просвіта
Чудово! Тепер завершіть покупку для повного доступу до ЦВК: Просвіта
З поверненням! Ви успішно залогінились.
Нарешті! Ваш аккаунт повністю активовано і тепер Ви маєте повний доступ до усіх публікацій.
Дякуємо! Вашу платіжну інформацію оновлено.
На жаль, платіжну інформацію не вдалося змінити.

🗂️ Висування кандидатів

ЦВК: просвіта
ЦВК: просвіта

Обласна організація політичної партії може висунути єдиний обласний виборчий список кандидатів у депутати відповідної обласної ради, міська організація політичної партії – єдиний виборчий список кандидатів у депутати міської ради. У разі відсутності відповідної міської організації партії у структурі політичної партії обласна організація політичної партії згідно з адміністративно-територіальним устроєм може висунути список кандидатів у депутати відповідної міської ради.

Обласна організація політичної партії згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм може також висунути кандидатів у депутати на виборах депутатів відповідних районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад (районів, міст, районів у містах, сіл, селищ, що входять до складу відповідної області згідно з адміністративно-територіальним устроєм).

Районна організація політичної партії може висунути, а в разі відсутності відповідної районної організації у структурі політичної партії – обласна організація політичної партії згідно з адміністративно-територіальним устроєм, єдиний виборчий список кандидатів у депутати районної ради, єдиний виборчий список кандидатів у депутати міської ради (міста, що входить до складу цього району згідно з адміністративно-територіальним устроєм), єдиний виборчий список кандидатів у депутати сільської, селищної ради (села, селища, що входить до складу цього району згідно з адміністративно-територіальним устроєм).

Районна у місті організація політичної партії може висунути єдиний виборчий список кандидатів у депутати відповідної районної в місті ради.

Районна у місті організація партії не може висувати список кандидатів у депутати районної в місті ради, якщо міська організація цієї політичної партії ухвалила рішення про висування кандидатів до цієї районної в місті ради.

Міська організація політичної партії міста, що входить до складу району згідно з адміністративно-територіальним устроєм, не може висувати кандидатів у депутати відповідної міської ради, якщо відповідна районна організація цієї політичної партії ухвалила рішення про висунення кандидатів у депутати відповідної міської ради.

Висування кандидатів у депутати організацією політичної партії, формування та затвердження єдиного виборчого списку та територіальних виборчих списків здійснюються на її зборах, конференції у порядку, встановленому статутом партії та Виборчим кодексом України.

Організація політичної партії може висунути кандидатом у депутати особу, яка є її членом, або безпартійну особу, яка має права голосу відповідно до статті 70 Конституції України та право бути обраною депутатом.

З числа кандидатів, включених до єдиного виборчого списку, організація політичної партії на тих самих зборах, конференції формує і затверджує територіальні виборчі списки кандидатів у депутати в кожному територіальному виборчому окрузі.

Територіальний виборчий список організації політичної партії повинен включати не менше п’яти і не більше 12 кандидатів у депутати.

Кількість кандидатів у депутати, які включаються до єдиного виборчого списку організації політичної партії, не повинна перевищувати кількісного складу депутатів відповідної  ради.

Під час формування єдиного та територіальних виборчих списків організація політичної партії повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі).


Готуйтеся до виборів з онлайн-курсами від «ЦВК: просвіта». Більше за посиланням https://cvkpro.com.

Вибори до рад у громадах понад 10 000 виборцівВисування кандидатівМісцеві вибори