Вітаємо! Ви успішно підписалися на ЦВК: Просвіта
Чудово! Тепер завершіть покупку для повного доступу до ЦВК: Просвіта
З поверненням! Ви успішно залогінились.
Нарешті! Ваш аккаунт повністю активовано і тепер Ви маєте повний доступ до усіх публікацій.
Дякуємо! Вашу платіжну інформацію оновлено.
На жаль, платіжну інформацію не вдалося змінити.

🗂️ Висування кандидатів

ЦВК: просвіта
ЦВК: просвіта

Право висування кандидатів у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) реалізується виборцями через місцеві організації політичних партій або шляхом самовисування.

Особа може бути висунута кандидатом у депутати шляхом висування організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.

Громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України та право бути кандидатом на місцевих виборах, може самовисунутися кандидатом у депутати відповідної місцевої ради шляхом подачі заяви про самовисування до відповідної територіальної виборчої комісії.

Обласна організація політичної партії може висунути виборчий список кандидатів у депутати міської ради (міста, що входить до складу області згідно з адміністративно-територіальним устроєм), виборчий список кандидатів у депутати сільської, селищної ради (села, селища, що входить до складу області згідно з адміністративно-територіальним устроєм).

Міська організація політичної партії може висунути виборчий список кандидатів у депутати відповідної міської ради, міської ради (міста, що входить до складу цього міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм), а також виборчий список кандидатів у депутати сільської, селищної ради (сіл, селищ, що входять до складу цього міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм).

Районна організація політичної партії може висунути, а в разі відсутності відповідної районної організації у структурі політичної партії – обласна організація політичної партії згідно з адміністративно-територіальним устроєм, виборчий список кандидатів у депутати міської ради (міста, що входить до складу цього району згідно з адміністративно-територіальним устроєм), виборчий список кандидатів у депутати сільської, селищної ради (села, селища, що входить до складу цього району згідно з адміністративно-територіальним устроєм).

Висування кандидатів у депутати організацією політичної партії у кожному багатомандатному виборчому окрузі відбувається на її конференції, зборах у порядку, встановленому статутом партії у вигляді переліку кандидатів до відповідної місцевої ради.

Організація політичної партії може висунути кандидатом у депутати особу, яка є її членом, або безпартійну особу, яка має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України та право бути кандидатом на місцевих виборах.

Кількість кандидатів у депутати, які включаються до переліку кандидатів у депутати відповідної ради щодо кожного багатомандатного виборчого округу, не повинна перевищувати кількості мандатів, які розподіляються у відповідному багатомандатному виборчому окрузі. Наприклад, якщо в окрузі обирається три депутати сільської ради, то місцева організація політичної партії може висунути в такому окрузі не більше трьох кандидатів.

Під час формування переліку кандидатів до відповідної ради організація політичної партії повинна забезпечити представництво не менше 30% осіб однієї статі у загальній кількості кандидатів до відповідної ради.


Готуйтеся до виборів з онлайн-курсами від «ЦВК: просвіта». Більше за посиланням https://cvkpro.com.

Вибори до рад у громадах до 10 000 виборцівВисування кандидатівМісцеві вибори