Вітаємо! Ви успішно підписалися на ЦВК: Просвіта
Чудово! Тепер завершіть покупку для повного доступу до ЦВК: Просвіта
З поверненням! Ви успішно залогінились.
Нарешті! Ваш аккаунт повністю активовано і тепер Ви маєте повний доступ до усіх публікацій.
Дякуємо! Вашу платіжну інформацію оновлено.
На жаль, платіжну інформацію не вдалося змінити.

🏢 Територіальна організація виборів

ЦВК: просвіта
ЦВК: просвіта

Вибори депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади.

Центральна виборча комісія своєю постановою від 28 серпня 2020 року № 204 затвердила Розʼяснення щодо утворення виборчих округів для організації і проведення місцевих виборів.

Щоб визначити орієнтовну середню кількість багатомандатних виборчих округів з виборів депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), необхідно кількісний склад відповідної ради поділити на 3. Ціла частка отриманого числа і становитиме орієнтовну середню кількість таких округів.

Під час утворення багатомандатних виборчих округів відхилення від їх середньої орієнтовної кількості не може становити більше ніж один округ.

Кількісний склад відповідної ради залежить від кількості виборців, які належать до територіальних громад сіл, селищ. Загальний склад місцевої ради при чисельності до 10 тисяч виборців становитиме 22 депутати.

При утворенні багатомандатних виборчих округів встановлюється кількість мандатів, що розподіляються в кожному такому окрузі, на засадах рівноправності голосів виборців, що за можливості допускає відхилення від орієнтовної середньої кількості виборців, що припадає на кожний мандат, не більше ніж на 15 відсотків.

Орієнтовна середня кількість виборців, що припадає на кожний мандат, визначається як частка від ділення загальної кількості виборців, встановленої на підставі відомостей Державного реєстру виборців, на кількісний склад відповідної місцевої ради.

Межі багатомандатного виборчого округу не повинні перетинати межі звичайних виборчих дільниць.


Готуйтеся до виборів з онлайн-курсами від «ЦВК: просвіта». Більше за посиланням https://cvkpro.com.

Вибори до рад у громадах до 10 000 виборцівТериторіальна організація виборівМісцеві вибори