Вітаємо! Ви успішно підписалися на ЦВК: Просвіта
Чудово! Тепер завершіть покупку для повного доступу до ЦВК: Просвіта
З поверненням! Ви успішно залогінились.
Нарешті! Ваш аккаунт повністю активовано і тепер Ви маєте повний доступ до усіх публікацій.
Дякуємо! Вашу платіжну інформацію оновлено.
На жаль, платіжну інформацію не вдалося змінити.

🗳️ Спосіб голосування

ЦВК: просвіта
ЦВК: просвіта

Текст виборчого бюлетеня для голосування у відповідних виборчих округах викладається державною мовою і розміщується на одному аркуші та лише з одного боку.

У виборчому бюлетені в одному ряду, почергово, зліва на право зазначаються:

  • визначений жеребкуванням номер кожної організації політичної партії;
  • повна назва відповідної організації партії, прізвище, ім’я та по батькові кандидата у депутати, включеного до єдиного виборчого списку під першим номером без зазначення номера;
  • два квадрати: порожній квадрат – для волевиявлення щодо організації політичної партії та квадрат із нанесеним трафаретом – для волевиявлення щодо кандидатів, включених до відповідного територіального виборчого списку організації партії;
  • виборчий список з прізвищами, ініціалами усіх кандидатів та їх порядковими номерами трафаретним форматом зверху донизу, за якими їх включено до відповідного територіального виборчого списку організації партії, у дві колонки.

Якщо виборець зробив запис (позначку) у квадраті із нанесеним трафаретом для написання номера кандидата в депутати, якого підтримує, в графі організації партії, яку він не підтримав, вважається, що такий виборець підтримує весь територіальний виборчий список кандидатів у депутати від організації партії без надання підтримки окремому кандидату.

Голосування за кандидатів дає змогу виборцям впливати на черговість їх проходження до відповідної ради.

Кандидати, які отримали понад визначену Виборчим кодексом України кількість голосів виборців (яка дорівнює або перевищує 25 відсотків розміру виборчої квоти), мають пріоритет в одержанні мандатів під час їх розподілу в територіальному виборчому окрузі.

Виборець може отримати інформацію про єдині та територіальні виборчі списки кандидатів у депутати в кожному територіальному виборчому окрузі з інформаційних плакатів та інформаційних буклетів організацій політичних партій – суб’єктів виборчого процесу (по 5 примірників плакатів та буклетів на виборчу дільницю), які передаються на кожну виборчу дільницю. Їх виготовлення забезпечує відповідна територіальна виборча комісія.


Готуйтеся до виборів з онлайн-курсами від «ЦВК: просвіта». Більше за посиланням https://cvkpro.com.

Вибори до рад у громадах понад 10 000 виборцівСпосіб голосуванняМісцеві вибори