🏢 Територіальна організація виборів

Вибори депутатів обласних, районних, районних у місті, міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідно області, району, району в місті, міста, села, селища згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією міської, сільської, селищної територіальної громади.

Щоб визначити орієнтовну кількість територіальних виборчих округів з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше), необхідно кількісний склад відповідної ради поділити на 10. Ціла частка отриманого числа і становитиме орієнтовну кількість цих округів. Під час утворення територіальних виборчих округів відхилення від їх середньої орієнтовної кількості не може становити більше ніж два округи.

Кількісний склад відповідної ради залежить від кількості виборців, які належать до територіальних громад сіл, селищ, міст, проживають на території району в місті, району, області. До прикладу, загальний склад місцевої ради при чисельності 200 тисяч виборців становитиме 42 депутати.

При утворенні територіальних виборчих округів з виборів депутатів міської ради міста з районним поділом такі виборчі округи утворюються, за можливості, в межах відповідних районів у місті.

При утворенні територіальних виборчих округів з виборів депутатів обласної ради такі виборчі округи утворюються, за можливості, в межах відповідних районів, міст, що входять до складу області.


Готуйтеся до виборів з онлайн-курсами від «ЦВК: просвіта». Більше за посиланням https://cvkpro.com.